Nejlepší Vánoční filmy

Vzhledem k tomu, že jednoznačně nejoblíbenějším článkem, na tomto blogu je článek o 6ti nejlepších filmech o umělé inteligenci, a je předvánoční období, rozhodl jsem se napsat svůj list nejlepších vánočních filmů.

12. Matky na tahu o vánocích
Ucházející film, který těží hlavně z úspěchu jedničky. Koncept je ale fajn a jestli se budete dívat s vaší dražší polovičkou, nebo to pustíte mámě, určitě si připíšete nějaké kladné body. Vánoční pohoda je ve filmu zachycena z více perspektiv a nejspíš si tam najdete tu svou ;)

11. Rolničky  kam se podíváš
Jako malej jsem ten film miloval, nyní (28 let) už to zas taková pecka není, ale je to plné vánoční nálady, děti si z toho odnesou těšení na hračky, dospělí si odnesou klasické uvědomění, jak je předvánoční období plné stresu v obchodech, ale že to nejdůležitější na vánocích nejsou dárky, ale rodina.

 
10. Jack Frost
Vánoční klasika, která se dost často opomíjí. Dost možná si u toho pobrečíte a vždy když uslyšíte písničku Frosty the Snowman, vzpomenete si na tento film.

 
11. Scrooged (Neexistuje český dabing)
Nechápu jak je možné, že film s Billem Murrayem nemá český dabing. Rozhodně v předvánoční, nebo povánoční náladě, můžete mrknout na Na Hromnice o Den více, což sice není vánoční film, ale je to taky klasika a je tam sníh, (ale do seznamu jsem ho nedal).
Pokud máte rádi Billa Murraye, tak jednoznačně musíte kouknout na Scrooged. Je to vánoční Dickensonova klasika o skrblíkovi, kterého navštíví tři duchové vánoc, zde je ale skrblík mediálním magnátem a jeho představa vánočních reklam v televizi je plná krve a jaderných výbuchů. Je to jednoznačně dobrý film i pro lidi co nemají rádi vánoce viz sekce dole.


  9. Budiž světlo
Jednoduchá vánoční komedie, plná vánočních klišé, ale je to dle mně velmi fajn komedie, příjemná v období vánoc obzvlášť pokud zrovna zdobíte obývák, je fajn si toto třeba k tomu pustit.


9. Gremlins
Klasika mnohými dávno zapomenutá. Co to je tati? To je Mogwai. A kde si to našel? Koupil jsem ho v čínské čtvrti. Tři pravidla, nemá rád prudké světlo. Za druhé nesmí přijít do styku s vodou a za třetí co je ze všeho nejdůležitější, nikdy, opakuji nikdy ho nekrm po půlnoci. Asi tolik k hlavní zápletce této hororové komedie, což jsou žánry, které moc nejdou dohromady, ale když někdy fungují, bývají to legendární počiny jako třeba tento. A mimochodem, je to od Spielberga, tak to je záruka kvality ne?


8. Santa Claus
Vánoční klasika. Pokud razíte doma heslo, že slavíme ježíška a Santa Claus je rakovina, tento film asi vynecháte. Pokud vám Santa nevadí, tak není lepší film. Podle mně perfektně zachycuje folklor kolem postavy Santy Clause a pro děti vysvětluje všechny zapeklité otázky typu, jak to že Santa stihne obletět celý svět za jeden večer.


  7. Láska Nebeská
Tento film jsem zařadil do vánočních klasik celkem nedávno. Poprvé mně moc neoslovil, ale pravdou je ,že některé příběhy které zachycuje mi uvázli v hlavě a je to krásná vánoční romantická komedie. Vhodné pro odrostlejší publikum.


6. Vánoce naruby
Tim Allan! Není člověk co by neviděl alespoň jeden film s Tim Allenem, vetšinou komedie a když sečteme všechny díly Santy Clause (3) tak má Tim Allen vlastně 4 vánoční filmy, což jen tak někdo nepřekoná. Já osobně tento film mám velmi vysoko na svém žebříčku. Vánoční atmosféra z toho stříká. Je to o rodině, kde jediná dcera opouští na vánoce rodiče s mírovými sbory. Vánoce bez Blair nebudou ono, tak co kdybychom je vynechali, jeli na exotickou dovolenou po Karibiku a ještě dokonce ušetřili? Povedená komedie o dvou lidech kteří se rozhodnou "vynechat vánoce".


5. Pelíšky
Je to poměrně nedávno, dokdy jsem Pelíšky neznal. Až když jsem na štědrý den viděl Pelíšky poprvé, zpětně jsem docenil všechny ty hlášky jako "kde asi soudruzi v NDR udělali chybu". Jednoznačná vánoční klasika, nemluvě o tom, že konec filmů má pro nás čechy prostě onen nacionální význam. Připomíná krásným způsobem doby, které jsem nezažil a je to neskutečně nahláškované. Pokud jste neviděli, objevíte jak často kolem vás ty hlášky v reálném světě lítali.


4. Zahulíme uvidíme Vánoce
Mám rád ten styl humoru, kdy prostě celý film je většinou vyřešen nějakou absurdní situací jen proto že jsou všichni zhulení, jakože v prvním filmu dojedou k White Castlu na zhuleném gepardovi. A když si tak říkám, tak hlavní hrdinové jsou jen o pár let starší než já a je příjemné vidět, že starší Harold a Kumar za ty roky jsou prostě jinde, než když byly spolubydlící. Řekl bych, že téhle serii vánoční tématika hodně sedla. Jednoznačná pecka.


3. Vánoční prázdniny
A je tu TOP 3. Osobně mám tyto filmy na pomyslném prvním stupínku všechny tři (3. 2. 1.). Vánoční prázdniny jsou podle mně i nejlepší z celé serie Bláznivých dovolených. Rustyho hraje malý Leonard z Big Bang Theory, čehož jsem si několik let ani nevšiml. Krom výborného obsazení, je film plný těch malých vánočních událostí, které sem tam zažije každý. Nemluvě o tom, že film je vlastně ódou na to, že by rodina o vánocích měla být spolu.


2.Sám Doma 2
Sám doma 2, je jeden z těch mála filmů, kde se nedá mluvit o tom, že by to bylo trapné pokračování. Krom toho že je to nahláškované, tak je to plné i super hereckých výkonů.
V podstatě ani nevím co k tomu říct, protože je mi jasné, že neexistuje člověk co by neznal Sám Doma 1 nebo 2.


1. Sám Doma
A na vrcholu vánočních filmů, je jednoznačně Sám Doma. Prostě řekni dobrou noc Kevine a na co jsme to jenom mohli zapomenout, jsou prostě hlášky, které se dají aplikovat i v normálních životě a všichni je znají. Vánoční atmosféra, ale zároveň i legenda. Jako malý jsme to žrali už jenom proto, že Kevin prostě sám dokáže porazit dva grázly, kteří se neštítí ničeho.
Viděl jsem i perfektní MEME, kde maník položil řečnickou otázku, kdo by vyhrál souboj, Kevin nebo Predátor. Místo odpovědi následoval doplňující dotaz, kolik by měl Kevin času na přípravu :D

Vánoční filmy pro lidi co nemají rádi vánoce

Cože, Existují i vánoční filmy pro lidi co nemají rádi vánoce? No jasný, buď jste si nevšimli, že to jsou vánoční filmy a nebo to jsou hororové komedie, takže spousta mrtvých. A NEBO to je film, který vánocům chčije do tváře, řeč je o Santa je Úchyl.

1 Smrtonosná past
Jo jo jo. Je to tak, MacClain, je unikátní hrdina a první film je vánoční film. V podstatě ukončil éru těch nesmrtelných akčních hrdinů, kteří všem nakopávali zadky, hláškovali a k tomu měli svaly (Silvester Stallone, Arnold Schwarzeneger, atd). Najednou se tu objevil hrdina co vyspává kocovinu, je narvanej aspirinama, kouří jedno cigáro za druhým, žádné extra svaly nemá, vlastně dostává fůrt strašně na prdel, ale všechny postupně kosí a sype u toho hlášky. Ano Budova Nakatomi byla napadena právě během Vánočního večírku teroristy a Bruce Willis jakožto policista z LA a manžel jedné z hlavních manažerek je u toho.


2. Santa je úchyl
Tenhle film, když jsem viděl poprvé, tak jsem se chvílemi ani tak nesmál. Je to trochu chvílemi přepálené, ale pokud si rádi děláte prdel z retardovaných dětí, nemáte rádi vánoce, občas padne nějaké to sprosté slovo a máte rádi kombinace whisky, retko a whisky, tak je to jednoznačně pro vás. Dva zloději se vždy v období vánoc převlékají za Santu a pomocníčka a vykrádají velké obchoďáky.


3. Gremlins
Je to super vánoční film, ale podle mně ho musí mít rádi i lidé, co vánoce nemusí, protože vánoce jsou zde jako téma, ale jedná se o celkem výborný akční film, s prvky hororu a komedie a jak říkám, pro mně je to klasika, jako malej jsem to měl fakt nakoukaný a dlouhou dobu jsem si na ten film nevzpoměl. (nj VHS přehrávač umřel a film si najít někde jinde mně donedávna nenapadlo)

4. Smrtonosná zbraň
Dost lidem se to plete, moje pomůcka je že Smrtonosná past je anglicky Die Hard (Já bych to přeložil Zhebni tvrdě :D) takže oficiální překlad je úplně mimo, kdežto Smrtonosná Zbraň s Rickem A Murtoem je Lethal Weapon (což sedí). A že nevíte o tom, že by to byl vánoční film? No je fakt že se to odehrává v LA tuším, takže tam mají teplíčko sníh tam nenajdete, ale schválně pusťte si ten film od začátku a uvidíte, co vám tam hraje za hudbu ;)


5. Krampus (2016)
Perfektní hororová komedie. I pokud máte vánoce rádi, tak tento film doporučuji a pokud ne. No je to výborná hororová komedie. Prostě jedny vánoce, kdy se opět sejde celá rodina, jeden malý chlapec roztrhá své vánoční přání a začne nenávidět vánoce. A díky tomu letos Santa nepřijde, místo něj přijde jeho zlý bratr Krampus. Design postav je perfektní, jsou děsivé, ale i vánoční zároveň.


6. Scrooged
Pokud nemáte rádi vánoce, tak je to vlastně o vás :D A bill Murray to hraje perfektně. Víc o filmu výše.

Pohádky na vánoce


1. Hook (1991)
Celkem opomíjený film od Spielberga. Osobně jsem ho dlouho měl za ztracený, tzn jsem si na něj dlouho nevzpomněl, až nedávno, kdy jsem poslouchal soundtracky od Wiliamse, došlo mi že slyším hudbu kterou jsem neslyšel skoro 20 let (chybíte mi moje VHSky). Je to perfektní pohádka a dokonce se odehrává v podstatě v období vánoc.


2. Hobbit 1
Miluju začátek Hobbita (knihy/filmu je to jedno), já sám jsem takový Hobbit, takže první film miluji. Samozřejmně nemluvím o srovnání knihy s Filmy, mluvím prostě o té atmosféře hobitína a jak to na mně působí.


3. Šíleně Smutná Princezna
Česká klasika, která mně z těch českých vánočních pohádek baví asi fakt nejvíc.

4. Mickeyho Vánoční Koleda
Máte děti? Mrkněte na Mickeyho Vánoční Koledu, je to klasika od Dickense, Skrblíka navštíví tři duchové vánoc ;)


5.Grinch
Výborné kostými, výborné masky a výborný Jim Carrey! Co víc o vánocích chtít.


6. ELF
Malý chlapec vyrůstal na severním pólů se Santovými elfy pomocníky a vydává se hledat svého genetického otce do našeho světa.7.Polární Express
Celkem fajn animák napráskaný vánoční atmosférou a folklorem kolem Santa Clause. Opět, pokud u vás doma Santa nevadí, je to hodně fajn film.8.Tři oříšky pro Popelku
Klasika největšího kalibru vyrobena v čechách. Kdo neviděl o vánocích někdy popelku tak je z jiné planety


9.S Tebou mně Baví svět.
Není to sice o vánocích, ale je to perfektní komedie která se v zimním období hodí. Třeba i po vánocích, kdo pojede na silvestra na hory. Díval jsem se na to jako malej a bavilo mně to a dnes jako dospělého mně to baví ještě víc

Extra Round

Jestli vám to nestačilo, tak zde jsou další vánoční filmy, které už bych ale do žebříčku nezařadil

Přežít Vánoce
Ben Affleck ve vánoční komedii na téma, jsem milionář, nemám rodi a chtěl bych zažít vánoce jako když jsem byl malý. Takže budu celé svátky terorizovat rodinu která bydlí v domě v kterém jsem vyrůstal.


Sněhová kalamita
Viděl jsem to jako malej a nepřišlo mi to špatný, dnes je to "meeeh"

Santa má Bráchu
Komedie o chlápkovi, který žije ve stínu svého bratra. Jen málo životních úspěchů může překonat to, že váš bratr je Santa Claus. Je to celkem příjemná komedie, nečekejte od toho zázrak a třeba se párkrát nachytáte s úsměvem na tváři.

Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat