3D Tisk - Pennywise busta

Můžete v budoucnu očekávat více článků podobného typu, protože věcí které jsem letos vytvořil je víc a jak to vypadá, stíhám tvořit rychleji než psát.
Dneska se budu věnovat prvnímu mému projektu v roce 2017. Oproti předchozím letům, jsem si řekl, že už si nemůžu hrát s jedním projektem půl roku nebo rok. Jednak člověk ztratí to nadšení, druhak toho moc za ten rok neudělá. Pravdou je, že i když jsem měl menší pauzu od modelování, tak jsem nelenil a studoval minimálně knížky o Zbrushi a sledoval oficální kanál Pixologicu.

To bylo určitě znát na mém postupu práce, kdy jsem se snažil dělat od začátku víc jak by se to dělat mělo a skutečně mi to usnadnilo práci. Hlavně jsem si taky řekl, že udělám něco menšího, takže jsem se pustil do busty Pennywise (STL dostupná ZDE).
Přiznám se,že jsem neviděl ten televizní film z 1990, ale četl jsem knihu a pak jsem viděl ten nový film, který na postavě Pennywise stál a herecky a maskérsky byl klaun na tom filmu to nejlepší.
Progress po prvním dni

V zásadě na rozdíl od ostatních mých projektů, jsem k tomu přistupoval jako k rychlovce a možná i díky tomu měla celá tvorba skvělý "drive". Do tvorby jsem se ponořil a měl jsem hroznou radost jak práce přibývala. Také jsem se naučil neodskakovat od jednoho k druhému a přitom nic nedělat pořádně, spíše si od všeho vytvořit základní modely, ale alespoň trochu si s nimi pohrát aby se na ně od začátku dobře dívalo.


Na projektu se určitě dělá s větším nadšením, když se vám od začátku alespoň trochu líbí, oproti mému postupu u lich kinga, kdy jsem si říkal "tohle dodělám potom".

Přiznám se, že vždy když projekt dokončím, tak jsem s ním tak trochu vždy nespokojen (což by měl mít asi každý aby se někam posouval), ale ty věci vidím až po nějaké době. Tady u toho projektu mi trochu vadilo, že jsem nevystihl úplně tu podobu s filmovým Pennywisem.

Zde jsem se naučil i lépe řezat model. Díly byly nařezány tak, že nebyly vidět spoje což je vždy dobrá věc. Problém který zde byl, že jsem použil klíč (samec a samice - části modelu které do sebe mají zapadnout) který jsem zvolil přímo v nabídce Zbrushe. Dnes již používám jednoduchý, svůj vlastní, které nemá žádné nesmysly na sobě a zapadá do sebe mnohem lépe.


Tady u toho projektu jsem si i řekl, že bych se měl naučit renderovat, což tedy do dnes neovládám úplně nejlépe, ale oproti tomu co jsem předvedl tady už jsem o trochu dál. Zde jsem si akorát dlouho hrál s materiálem a nakonec jsem použil nasvětlení z HDRI mapy, což není nic mistrného a nakonec render ze Zbrushe (oranžový model) mi přijde lepší. (řekl bych že problém je totiž i v perspektivě, o které jsem tehdy ani nevěděl, že si s ní mohu hrát)


Samozřejmě jsem se modelování začal věnovat hlavně kvůli tomu, že už to není jen 3D model na který si nemůžu sáhnout a v podstatě neexistuje, ale díky svým 3D tiskárnám mám možnost ho dostat do reálného světa.
Model vytisknut na detail 0,15mm. U tohoto modelu jsem se také konečně pustil do barvení svých výtvorů. Sice jsem od svých dětských dob kdy jsem se věnoval modelařině nic nebarvil, ale díky youtube plnému profesionálních painterů jsem už nějakou dobu studoval postupy jako weathering, drybrush atd. Zde jsem to poprvé aplikoval a musím říct, že jsem byl s výsledkem celkem dost spokojen.

Jestli se vám Pennywise líbí a chtěli byste si ho také vytisknout, začal jsem nabízet své STL soubory na Gambody. Tudíž si je můžete za drobný peníz pořídit ZDE. Jestli se ptáte proč byste měli za STL model platit, zkusím vám to vysvětlit asi tak. Na thingiverse máte spoustu modelů, ale minimálně polovina z nich je buď exportovaná přímo z hry, tudíž nejdou vytisknout, protože jsou duté, s tenkými stěnami a podobně, nebo jim nějaký díl chybí, nebo jsou špatně nařezány což zjistíte až když je vytisknete. U Gambody jsou všechny modely otestovány aby šli dobře složit (gambody je vždy vytiskne a složí před publikováním), data jsou připravena k tisku a mají i online podporu pro případ, že vám model nejde vytisknout.

Jinak jsem udělal potom druhou verzi hlavy s dírou, takže je to i praktický a stylový stojan na tužky ;)

Doufám, že se vám model líbí, já jsem nadšen ;) tak příště zdar.

Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat