Star Wars Legion

Wargaming. Někomu netřeba představovat, někdo o tom ví asi tolik co já před pár týdny (takže nic). Ale Star Wars Legion mně nutí myslet skoro každý den na to, že se ze mně za chvíli ten hráč stane.

Wargaming se říká hrám s figurkami, kdy tyto figurky mají svoje vlastní statistiky, nějaké karty se schopnostmi, pohybují se po herním plánu pomocí nějakých pravítek, nebo metříků a navzájem si dva hráči likvidují své armády, které si postupně budují v podobě dokupování různých expanzí, sami si je sestavujete (postavičky většinou chodí nesestavené) a většinou si je i sami barvíte.
Mně k zájmu o wargaming přivedla právě chuť stavět a barvit figurky a proto se rozhoduji, kterou wargejmu si vybrat.
Určitě se budu věnovat v samostatném článku wargamingu z pohledu člověka co chce do tohoto vlaku nastoupit. Možností je totiž více, většinou se jedná o fantasy světy, někdy mixnuté s Sci-fi, někdy čisté scifi.

Star Wars Legion je ale Star Wars ! To má svoji velkou výhodu v tom, že vlastně každý geek miluje Star Wars a ví do čeho jde. A věřím, že budou existovat i lidi co si budou tuto hru a její expanze kupovat i když to vlastně vůbec nebudou hrát. Popravdě mně Warhammer moc nezaujal po designové stránce některých postav. Nic příběhového jsem nečetl, kromě jednoho článku v LEVELU od Aleše, který se světu Warhammeru celkem podrobně věnoval a Warhammer 40K mně celkem i zaujal svým ponurým scifi světem nekonečné války. Co mně vadí na Warhammeru je právě design těch space mariňáků, nějak mně to osobně prostě nesedí. I když čím více po tom pokukuji, tím víc dostávám chuť zvolit právě Warhammer, protože má dlouhou tradici a určitě ještě mít bude. Budou dále vycházet další expanze, nová pravidla, mají i vlastní časopis, youtube je plný obsahu kolem Warhammeru od stavby, barvení až po hraní + zjistil jsem, že v Pardubicích by bylo i místo kde se hráči pravidelně schází a hrají jak Age of Sigmar tak 40K.


Star Wars je klasika. Tady prostě víte do čeho jdete. Už je oznámena první vlna expanzí, kdy si budete moc koupit například AT - AT, dostanete k němu speciální karty které v core setu nejsou. Je to klasický stroj na zabíjení a jeho design je naprosto vylazený - ve srovnání s Warhammerem zde mám opravdu chuť si to koupit už jenom kvůli tomu abych si to mohl slepit a nabarvit. A představa že se na bitevním poli na mé straně objeví ATčko a rozpráší ty proradné rebely, no prostě paráda. Pro rebely je možnost dokoupit Airspeeder, taky ikona hvězdných válek z bitvy na Hothu.

Prostě u Star Wars Legion vím do čeho jdu. Předem znám universum a mám představu jak budou vypadat expanze. Jediný problém který tu vidím a který mně od toho trochu odrazuje je, že když bych hrál za imperium ( aby mohl konečně v galaxii zavládnout mír) tak by barvení mé armády bylo dost omezeno na bílou barvu. Co si budeme povídat rozdíl mezi hordou orků z Warhameru a  jejich variací monster kde se se štětcem a barvami můžete vyblbnout, je barvení stormtroopera trochu jiná píseň. Věřím, že se najdou lidé, co se vykašlou na kánon a uvidíme třeba i oranžové a růžové stormtroopery, mně by to ale můj vkus nedovolil.

Cenová náročnost tohoto koníčku je druhá věc, kdy bych řekl, že u Star Wars Legion bude cena trochu jinde než třeba u toho Warhammeru. Warhammer sice taky není nejlevnější, ale zatím mi přijde že jejich balení za 500 obsahuje více plastu než od Fantasy Flight Games (FFG). Nejspíš to bude značkou Star Wars která FFG určitě něco stojí a ty peníze někde vzít musí.
Proto jsem třeba uvažoval o RuneWars. Tam mi cena jednotlivých balení ku jejich obsahu vyhovuje a design postav se mi taky velmi líbí.
Nejsem si úplně jistý možná by mně někdo opravil pravdou je že starter pack u Star Wars je za 2200 což je celkem v pohodě cena. U Warhammeru je to 2 900, což se může zdát že je dražší, ale toho obsahu v krabici je u Warhammeru prostě víc.

Je to tak. Věřím, že nejsem jediný, kdo se skoro každý den jde podívat na fantasyobchod na nabídku produktů k Star Wars Legion a sleduje jestli nepřibylo něco nového. Základní Core set stojí 2 209,- a vychází 10.3.2018 což je v podstatě za rohem. Cena Core setu na jednu stranu není až tak špatná, vlastně je celkem hodně dobrá, ale cena právě onoho AT-AT už není pěkných 500 (což i chápu) není ale ani 800. Cena AT-AT je 1 319,-. Pravdou je že onen Airspeeder je už za hezkých 789 což bych řekl že jde. Expanzní jednotky stojí 649,- a je zde většinou pět figurek plus žetony a karty kdy u Warhammeru, RuneWars nebo Warmachine bych za těch 500,- dostal toho plastu víc.
Takže je zapotřebí připravit se i na nějakou cenovou náročnost způsobenou značkou.
Do Brezna je ještě času dost, přiznám se, že občas vyhledávám videa jako barvení Star Wars Legion figurek, nebo z předváděček jak se to hraje. Mám takové trochu nutkání si udělat radost.
Ale nelze mít vše. Mám tu Zombicide u kterého se chystám taky barvit figurky, nemluvě o mých dalších koníčcích takže věcí na dělání mám naplánovaných i tak dost i bez Legionu.
Další věc co mně na Wargamingu trochu odrazuje je, že mám obavy že to nebudu mít s kým hrát. Osobně totiž bohužel neznám nikoho kdo by hrál nějakou wargamu ani nikoho koho bych oslovil jestli do toho nechce jít se mnou a taky si jeden core set pořídit. Zombicide a podobné hry mají tu výhodu, že je můžete hrát třeba ve 4 - 6 lidech, což když se sejdu s bratrem a bratranci tak není problém, ale hrát ve dvou je o něčem jiném. Warhammer má tu výhodu, že je tak dlouho zajetý, že i zde v Pardubicích máme klub Tolarie, který se věnuje především Magic the Gathering, ale Středa patří Warhammeru Age of Sigmar a čtvrtek 40K, což je dost velké plus pro Warhammer. Podobný klub kde se schází slezina nadšenců, bude v každém větším městě.

Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat