Esporty budou konkurovat největším tradičním sportovním ligám

Zdravím vás všechny po kratší odmlce, hodně práce a málo zábavy však to znáte. Konečně jsem se dnes (v sobotu) dostal k tomu zase něco napsat a zaujala mně jedna věc opět okolo mého milovaného Blizzardu o které pravděpodobně uslyšíme více na letošním velkém Blizzconu v Americe, který se bude odehrávat 6 - 7 listopadu.

Očekávám, že se zde dozvíme více informací co na nás chystají zatím víme jenom jedno. Activision s Blizzardem jsou jedna korporace, ale hrají si každý tak trochu na vlastním písečku. Každý má své divize. To se nyní mění a zakládají jednu společnou. A co by měla dělat? Údajně se má jednat o divizi starající se čistě o e-sport a nic jiného. Není se čemu divit, e-sport nabírá na neuvěřitelné popularitě a už i zde v ČR se vysílal nějaký ten zápas na Primě Cool. Já osobně nesleduji ani tradiční sporty, možná nějaký ten světový pohár v hokeji, ale neuměl jsem si ani představit že bych koukal na někoho jak hraje profesionálně hry.
 V mém případě to změnil komentátor Hearthstonu CzechCloud a letošní European Road to Blizzcon kdy jsem viděl zápasy ve World of Warcraft a v Heroes of the Storm. Na zápasy Hearthstonu jsem koukal ze záznamu na youtube už před tím. Pravdou je, že pokud jste danou hru nikdy nehráli, tak i když se Dolik s CzechCloudem výborně poslouchají a je to opravdu profesionální komentář jak v hokeji, tak vzhledem k tomu že používají spoustu herních termínů, pro laika to může být španělská vesnice.
Pokud ovšem hře rozumíte dostavuje se opravdu napínavý pocit jak to vše dopadne stejně jako u klasických sportů. Zároveň je i neuvěřitelně nápomocné právě v karetní hře Heartstone sledovat jak hrají profíci a počítají téměř se vším co se může stát.


Blizzard zatím jenom oznámil že zakládají novou divizi a že další info se dozvíme v blízké době (můj tip Blizzcon). Jestli se bude jednat o celkovou podporu e-sportu, nebo vytvoří ještě lepší zázemí pro e-sport čistě ve svých hrách.

"Za poslední rok vytvořil Blizzard zábavu sledovanou a hranou více než 150 miliony lidí přes 13 miliard hodin - tedy tolik, kolik lidé stráví u ostatních sportů," řekl Bornstein v připraveném prohlášení. "Věřím, že eSporty budou konkurovat největším tradičním sportovním ligám, co se týče budoucích šancí, reklamy, prodeje lístků, licencování, sponzorování i merchandisingu. Je zde obrovský potenciál růstu. Těším se na pomoc Activision Blizzardu v upevnění vedoucí pozice v této rychle rostoucí oblasti."
Jsem moc zvědav co si na nás Blizzard chystá a velmi se těším na letošní Blizzcon co vše nám ukáže. Konečně trailer na Warcraft film? Nový Warcraft 4? Nějaké expanze/změny v Hearthstonu a co na nás chystají s esportem? no myslím že se je na co těšit.
Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat