Gaming Youtube je tu !

Google byl jedním ze zájemců o koupi Twitche. Služby vytvořené pro stream her. K čemu je to dobré? No lidem co chtějí streamovat například herní turnaje, ale třeba i konferenci nebo cokoliv herního, mají nástroj který jim co nejvíce usnadní práci. Divákům dá možnost psát komentáře a zrovna Twitch se snaží a jde mu to, fungovat na co nejvíce platformách. Googlu akvizice nevyšla, tak si vytvořil vlastní streamovací službu nejen pro hráče, ale i diváky. Podaří se mu stát se králem internetové herní scény?

Youtube Gaming myslí především na streamery a nabízí jím opravdu rychlý a jednoduchý nástroj pro streamování v kvalitě až 1080p při 60fps. Navíc má v sobě rovnou zabudovanou funkci donátorství, to znamená, že vám diváci mohou posílat jako podporu rovnou peníze. Na rozdíl od Twitche se vám videa rovnou ukládají na kanál.A jaký je tedy rozdíl mezi youtube.com a Gaming.Youtube.com? Gaming Youtube pracuje trochu jiným způsobem s obsahem. Zadejte na Gaming Youtube například Hearthstone a výsledkem hledání je kanál věnovaný této hře, kde jsou všechna videa týkající se Heathstonu. Na tomto kanálu hry se můžete podívat do "About", kde zjistíte základní informace o hře (popis a announcing trailer). V záložce "Explore" najdete všechna videa, jak živé streamy, tak nová videa s největším počtem shlédnutí. Záložka "Live" vybere zrovna vysílané živé pořady k této hře, v čemž bude největší síla Gaming Youtubu oproti normálnímu Youtubu. Pokud budete streamovat (v angličtině) určitě vám to pomůže nahnat další diváky.


Pod záložkou "Popular" máte aktuální videa s největším počtem shlédnutí. Ne s absolutně největším počtem shlédnutí, staré třeba 3 roky, ale videa stará pár dní s abnormální sledovaností.
"Spotlight" jsou pravděpodobně vybraná videa s unikátním obsahem, dále "Letsplay" hráči natáčející se jak hrají hry s většinou nějakým komentářem a "Reviews" kde najdeme vybrané jenom recenze. Poslední položkou v menu je odkaz na oficiální kanál vydavatele hry.
Hru můžete rovnou odebírat, ano, již nebudete odebírat konkrétní kanál youtubera, ale budete sledovat všechna videa okolo hry která vás zajímá.
Nový Gaming Youtube se mi hodně líbí, jak po stránce designu tak funkčnosti. Oproti Twitchi nabízí HTML5 řešení, takže nemusíte zoufat, že by jste na mobilních zařízeních bez flashe byly o tuto parádu ochuzeni.
Jaký je váš názor na nový počin Googlu a myslíte že má šanci porazit zajetý Twitch? Dejte vědět v komentářích.


Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat