Edice na přání: Zámek a klíč 4

Comics Centrum se rozhodlo nás konečně potěšit dalšími 160 stránkami ságy Zámku a klíče. Autor tohoto hororového komiksu si zvolil pseudonym Joe Hill aby se vyhnul srovnávání jeho počinu s texty svého otce Stephena Kinga, nejznámějšího a jednoho z nejlepších autorů hororové literatury.


Již jsem o tom psal, ale pro jistotu to znovu připomenu. Edice na přání od Comics Centra jsou edice komiksů, které se vydávají pouze v případě, že je nabrán dostatečný počet objednávek. U těch velkých kompletních edic jako Pekelná knižnice a Kolosální Conan se musí platit přes účet předem. Nejspíše to bude kvůli vysokým produkčním nákladům a z obav aby si knihu neobjednalo hrozně moc lidí a polovina z nich poté nezaplatila a knihu nepřevzala.


Zde u těchto normálních komiksů platit předem nemusíte. Na novém Zámku a klíči je vidět jak nabrali lidé povědomí o této sérii. Comics Centrum dnes oznámilo nový výtisk dalšího dílu a aby ho zrealizovali musí si ho předobjednat minimálně 500 lidí. Je vidět, že prvních 140 objednávek nabral během pár prvních hodin což se mi ve srovnání s minulými kusy zdá o dost rychlejší. Minule mi přišlo, že většina objednávek byla ke konci. Nemám strach že by kniha nevyšla.
Pokud byste se sérií chtěli začít, tak máte trošku malý problém. Problém spočívá v kompletaci, jelikož edice na přání vydá omezený počet kusů, z něhož si část ihned rozeberou zákazníci z předobjednávek. Část si předobjednávají i knihkupectví, ale obávám se, že by se mohlo stát že začnou být jednotlivé díly nedostupné, hlavně s příchodem každého nového dílu, který si spousta lidí předobjedná a mezeru než komiks dorazí vyplní načtením předchozích dílů.Sérii se mám v plánu věnovat trochu blíž. I když kresba vypadá trochu infantilně jak z nějakého animáče, Zámek a klíč je docela masakr plný napětí a hororu. Jak se říká "jablko nepadá daleko od stromu" a Joe Hill v tomto komiksu předvádí opravdu nadání psát horory... Psát hodně dobré horory...

Komiks můžete předobjednávat za cenu 399,- v pevné vazbě do 20.9.2015.


Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat