Edice na přání: Zámek a klíč 4

Comics Centrum se rozhodlo nás konečně potěšit dalšími 160 stránkami ságy Zámku a klíče. Autor tohoto hororového komiksu si zvolil pseudonym Joe Hill aby se vyhnul srovnávání jeho počinu s texty svého otce Stephena Kinga, nejznámějšího a jednoho z nejlepších autorů hororové literatury.


Již jsem o tom psal, ale pro jistotu to znovu připomenu. Edice na přání od Comics Centra jsou edice komiksů, které se vydávají pouze v případě, že je nabrán dostatečný počet objednávek. U těch velkých kompletních edic jako Pekelná knižnice a Kolosální Conan se musí platit přes účet předem. Nejspíše to bude kvůli vysokým produkčním nákladům a z obav aby si knihu neobjednalo hrozně moc lidí a polovina z nich poté nezaplatila a knihu nepřevzala.


Zde u těchto normálních komiksů platit předem nemusíte. Na novém Zámku a klíči je vidět jak nabrali lidé povědomí o této sérii. Comics Centrum dnes oznámilo nový výtisk dalšího dílu a aby ho zrealizovali musí si ho předobjednat minimálně 500 lidí. Je vidět, že prvních 140 objednávek nabral během pár prvních hodin což se mi ve srovnání s minulými kusy zdá o dost rychlejší. Minule mi přišlo, že většina objednávek byla ke konci. Nemám strach že by kniha nevyšla.
Pokud byste se sérií chtěli začít, tak máte trošku malý problém. Problém spočívá v kompletaci, jelikož edice na přání vydá omezený počet kusů, z něhož si část ihned rozeberou zákazníci z předobjednávek. Část si předobjednávají i knihkupectví, ale obávám se, že by se mohlo stát že začnou být jednotlivé díly nedostupné, hlavně s příchodem každého nového dílu, který si spousta lidí předobjedná a mezeru než komiks dorazí vyplní načtením předchozích dílů.Sérii se mám v plánu věnovat trochu blíž. I když kresba vypadá trochu infantilně jak z nějakého animáče, Zámek a klíč je docela masakr plný napětí a hororu. Jak se říká "jablko nepadá daleko od stromu" a Joe Hill v tomto komiksu předvádí opravdu nadání psát horory... Psát hodně dobré horory...

Komiks můžete předobjednávat za cenu 399,- v pevné vazbě do 20.9.2015.


Share on Google Plus

About Tomáš Dotzauer 3D print and Paint

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat