Znáte seriál Rick and Morty ?

Rick je bláznivý vědec, který se nasáčkuje do domu své dcery. Morty jeho vnuk, se stane jeho sidekickem na šílených výpravách napříč časem a dimenzemi. Rickovy sklony k alkoholismu a nízké morální povědomí připomínají tak trochu Bendera z Futuramy s tím rozdílem, že Rick jde ještě mnohem dál.


Rick potřebuje pomocníka na svých cestách realitou a tak přesvědčí svého průměrně chytrého Mortyho, aby se vykašlal na školu, která je k ničemu, na holku která se mu líbí a začal se věnovat věcem na kterých záleží. Což ve většině případech znamená putování prostorem a časem, aby se Rick mohl zdrátovat jak Zepellin pomocí drog a alkoholu z různých koutů vesmíru a Morty aby odbyl tu bolestivou a nebezpečnou část práce na jejich výpravách.

Morty zároveň zastává na těchto cestách Rickovo svědomí a vnáší do jejich putování pohled normálního člověka, Rick ovšem už dávno není úplně normální člověk, na to viděl moc šílených věcí a navštívil moc vzdálených míst a vypil moc chlastu. V seriálu se budete potkávat  s paralelními vesmíry v každém díle. Humor z toho vznikající je originální a na poli seriálů nemá moc konkurence.Nyní začala vycházet druhá série, která začíná přesně tam kde končila první. Humor seriálu je hodně originální a v zásadě mně nenapadá k čemu to přirovnat. Občas je humor opravdu na hraně korektnosti a divím se, že neměli producenti problémy dostat tento seriál do televize. No řekněte sami jestli jste někde už viděli mimozemskou rasu připomínající mluvící kočku, která ráda provozuje "Squanching" což asi dle kontextu v seriálu znamená praktiku sebedušení pomocí opasku kolem krku a masturbace ve skříni s ramínkem na oblečení. Nebo když Mortyho pes Snuffles je pomocí jednoho z Rickových vynálezu obdařen inteligencí a ptá se proč byla jeho varlata odstraněna, za což následně zotročí lidskou rasu.

Rick and Morty je plný mimozemšťanů, mezidimenzinálních reklam, černého, politicky a mezidimenzionálně nekorektního humoru. Věřím tomu, že se u něj musí pobavit každý geek.

Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat