Lexus Hoverboard - budoucnost již dnes?

Ve filmu Zpátky do budoucnosti 2 nám bylo předpovězeno, že v roce 2015 se již "skejťáci" budou prohánět na hoverboardech. Nebude náhodou, že se japonská automobilka Lexus rozhodla postavit svoji reklamní kampaň na vývoji létajícího skateboardu. Ano automobilka to myslí zcela vážně a potvrdila, že se nejedná o žádný fake.


Automobilka Lexus na svém hoverboardu pracuje již nějakou dobu. Dnes vydala nové video, kde postavila speciální "hoverpark" pro demonstraci tohoto zařízení.
Teď vás musím bohužel zklamat, jak se může mylně zdát z videa, hoverboard nedokáže jezdit po jakémkoliv povrchu. Princip vznášení hoverboardu je závislý na podložce z magnetů. Samo prkno má zásobníky s tekutým dusíkem, které ochlazují supervodiče na teplotu -197°C. Celé zařízení váží 11 kilo a jak je vidět na videu, dá práci se na něm udržet, ale v momentě kdy si jízdu osvojíte je krása na tu parádu pohledět.
Zázraky se zatím nekonají, ale i tak si zaslouží tento projekt obdiv. Je vidět, že si Lexus s  celým projektem dává záležet, Prkno má neuvěřitelně krásný futuristický design a u Barcelony postavili speciální hoverpark, aby toto video mohli natočit. Cena prkna zatím nebyla představena a nejsem si jistý, jestli někdy bude. Nevím nakolik je projekt myšlen vážně a nakolik je to jenom marketingová kampaň.

Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
    Blogger Comment

0 komentářů:

Okomentovat