E3 2015 - 7 nejlepších her letošní výstavy

Výstavu E3 v Los Angeles v Californii můžete sledovat vždy online z pohodlí domova. Jedná se o největší herní akci v celém roce a firmy zde představují a prezentují co si pro nás do budoucna nachystaly. Podívejte se na největší pecky, které jsme mohli letos vidět a co na nás vývojáři v nadcházejícím období chystají.

Star Wars Battlefront (PC, PS4, X1 - 17.11.2015)


 Troufám si tvrdit, že toto bude hit letošní zimy. Hra bude předvojem nového filmu což hře zajistí určitě nemalou pozornost. Hra je navíc v podstatě kopií již odzkoušeného funkčního modelu her Battlefield z militárního protředí. S jedním rozdílem. Hra má kooperativní i kompetitivní multiplayer, liší se ale svými módy. Star Wars Battlefront hry byly známé tím, že mezi nebohé rebely a stormtroopery můžete naběhnout s jedním z hlavních hrdinů Star Wars Universa a rozsekat je třeba světelným mečem.
Hra bude dle mně velmi dlouho podporovaná DLC s novými zbraněmi a mapami. Z traileru a obrázků jste si jiště všimli, že audiovizuální zpracování je snad poprvé hodno značce Star Wars a místy téměř až vyráží dech. Hodně zásluch na tom má, že Disney nahnal vývojáře z DICE do Lucas Art trezoru, aby si mohli nafotit všechny rekvizity použité při natáčení původní trilogie. Vývojáři také navštívili všechna místa kde se původní trilogie natáčela, aby nasbírali co nejvíce materiálu pro tvorbu. Na výsledku se to hodně podepsalo s atmosféra starých filmů ze hry opravdu vyzařuje. Přidejte k tomu oficiální epický soundtrack a vyjde vám z toho hra, která zničí životy mnoha lidem, kteří se ještě zvládali jak tak asociovat. Hra určitě nabídne stovky hodin kvalitní zábavy hlavně ve společnosti vašich přátel.
Fallout 4 (PC, PS4, X1 - 10.11.2015)


Je tomu již dlouho co Fallout byl naposledy z izometrického pohledu a upřímně, mně osobně nový Fallout moc nezaujal. Nebavil mně moc ani Skyrim. Líbila se mi hodně atmosféra postapokaliptyckého světa zničeného jadernými zbraněmi, ale hratelnost mi moc nesedla. Proto u mně ani nevzbuzoval Fallout 4 před výstavou nějaké extra natěšené pocity. 
Přednáška Bethesdy byla jako zahajovací E3 2015 konference. Postupně nás navnadili novým Doomem a Fallout si nechali na konec konference. 
Představení pojali opravdu ve velkém stylu, každý účastník show dostal jako dárek limitované figurky a představili novinářům rovnou povedenou mobilní hru Fallout Shelter, která byla okamžitě ke stažení.


Následovala první ukázka ze hry namísto nějakého traileru, která ukazovala první kampaně. To znamená průvodce vytvoření postavy a navolení abilit i následné první kroky po otevřeném světě. Svět bude opravdu velký a z dostupných záběrů to vypadá, že i velmi propracovaný. Na vašem oběvování vás bude doprovázet váš pes, který zde nemá jenom funkci nějakého přívěšku přivázaného k noze, ale plnohodnotného společníka, který vás upozorní na nebezpečí, či zajímavý předmět. Všechny předměty by mělo jít sbírat a rozebrat, abyste následně jejich součástky mohli použít při výrobě a úpravě zbraní a výstavby základny.


Ano čtete dobře, v novém Falloutu půjde dělat opravdu hodně věcí a stavba domu, nebo celého tábora je na seznamu taky. Budete muset rozvádět elektrický proud mezi spotřebiči, vyrábět si obrané mechanismy a nakonec můžete vybudovat vlastně celé město.
Je to neuvěřitelná vychytávka, která když jsem ji viděl mně totálně odbourala. Svět v kterém totiž budete hrát nebude neustále stejný jako v ostatních hrách. Ne vy ho budete moc měnit. A to nemalým způsobem.
S hrou byl rovnou oznámen datum vydání a tento přístup, kdy na hře roky děláte pod pokličkou a hru oznámíte až v roce vydání se mi líbí. Už člověk nemusí o své oblíbené hře číst tři roky každý den aby pak o hře věděl úplně vše.
S hrou byla oznámena i speciální edice s replikou PipBoye do které dáte svůj chytrý telefon a můžete mít herní menu opravdu na ruce jako vaše postava.

Deus Ex Mankind Divided (PC, PS4, X1 - jaro 2016)


Nejlepší cyberpunková herní serie vůbec chystá na příští rok nově oznámené pokračování. Hlavní postava opět Adam Jensen. Hra se odehrává v ne tolik vzdálené budoucnosti, kde začala nová éra lidstva díky pokročilým augmentacím lidského těla. Herní série Deus Ex je známá díky svému přístupu, kdy hráč má poměrně široké možnosti jak daný problém řéšit. Buď můžete hackovat, nebo vést úspešně dialogy, aby jste nemuseli ani vystřelit. Nový díl slibuje právě onu akci o dost zlepšit. Nová hra o něco akčnější, ale měla by si stále zachovat svůj otevřený přístup k možnostem hráče.
Zajímavá věc na novém Deus Ex je, že se část bude odehrávat v Praze budoucnosti. V traileru se můžete podívat na herní pasáž z pražského nádraží roku 2029. Krom toho, že jsou všude české nápisy se dočkáme i českého dabingu NPC v Praze.

Ghost Recon Wildlands (PC, PS4, X1 - 2016)


Pro mě asi největší překvapení letošní E3. Ubisoftu se podařilo až do konference udržet vývoj této hry pod pokličkou. Do teď jsem se těšil na The Division, které postupně začíná být zase downgradované jak tomu u Ubisoftu bývá zvykem. Doufejme že podobná story se nebude konat i u Wildlands. Hra je ze světa Ghost Reconu, společně s vašimi přáteli se ujmete čtyřčleného týmu "duchů" a společně se budete v kooperaci prohánět po otevřeném herním Mexiku. Vašim úkolem bude zničit drogový kartel a na pomoc k tomu vám mají vozidla, letadla a hi-tech zbraně a udělátka.


Hru by mělo jít hrát i v jednom, ale bude to vyžadovat upravit styl hraní. Hra trochu připomíná princip z Far Cry série, kde vždy dobíjíte území postupně, po malých a větších táborech. Zde budete moct s přáteli útok vždy naplánovat, po vzoru heistů z GTA V, plnit dílčí úkoly jednotlivých misí každý zvlášť a poté společně koordinovaně zaútočit. Svět by měl být dynamický a proměnlivý. NPC by měli mít svůj denní harmonogram a svět by měl být plný náhodných událostí. No hra zatím vypadá opravdu slibně, ale už trochu vím, že Ubisoft umí občas pěkně zklamat, takže nezbývá než držet palce, že to bude tak super jak slibují.


Uncharted 4 (PS4 only - Jaro 2016)


Nový Uncharted je prý také posledním. Vzhledem k úspěchu nové série "The Last of Us" od Naughty Dog studia bych se ani nedivil, že značku chtějí důstojně uložit ke spánku a věnovat se novým věcem. Jestli je to naše opravdu poslední setkání s Nathanem Drakem a Sullym je otázka.
Uncharted je herní značka Playstationu, proto je bohužel nepravděpodobné, že byste se ji dočkali na jiné platformě. Playstation tyto značky používá jako obchodní argumenty pro koupení konzole vedle PCčka. Je vidět, že Naughty Dog jsou ostřílení profesionálové a dlouhodobě umí mačkat z konzole maximum. Audiovizuální zpracování je asi na nejvyšší úrovni ze všech letos představených a prezentovaných her. Pro lidi kteří značku neznají, hlavní hrdina Nathan Drake je lovec pokladů, takový Indiana Jones. Úspěch značky tkví v precizním skloubení hry a filmu. Každá scéna má filmový nádech, hra je poměrně hodně předskriptovaná, ale přesto pokaždé když ji budete hrát, tak se bude hrát trochu jinak. Jednou při rvačce v baru chlápka vyhodíte ven oknem, jindy ho prohodíte barem a jindy ho zas vezmete barovou židličkou. Nathan umí opravdu hodně interakcí s prostředím. Navíc k tomu vývojáři letos slibují mnohem větší mapy, které by měli vytvářet pocit větší volnosti. Uncharted samozřejmě nikdy nebude hra s úplně otevřeným světem a velikou volností, protože zde je důležité vyprávění příběhu. Hra je takovou kombinací mlátiček a Tomb Raidera. Hledáte cesty, luštíte rébusy a sem tam nějaká ta honička v autě, přestřelka a akční kousky jako z Holywoodského filmu.
Hra vypadá hodně dobře a zde se nebojím ani trochu, že by mně zklamala.


Mad Max (PC,PS4,X1 - 1.9.2015)


Nenechte se mýlit tím že se jedná o filmovou hru. Také jsem byl celkem překvapen. První co mně nutilo se na hru přeci jenom více podívat byl fakt, že byla oznámena ještě než Warner Bros představil nový film. Od filmových tvůrců si vypůjčil jenom vzezření světa, kulisy, postavy, prostě atmosféru, jinak na film nenavazuje.
Příběh zatím podrobně neznám, ale vím, že hra bude disponovat otevřeným světem (s vyšším výkonem v nových konzolích se s open world hrami roztrhl pytel), bojovým systémem z Shadow of Mordor a pokročilým craftingem a tuningem aut. Jistě dost z vás mělo chuť u nového filmového Mad Maxe se do tohoto světa víc ponořit. Mít vlastní káru a projet se v něm, někde někoho odpravit a sebrat mu boty a vodu. No prostě nasát nosem horký prach a odér benzínu a prohánět se po obrovských pouštích s ostatními šílenci a optimálně jim u toho ještě nakopat řitní otvor. Pokud ano zbystřete, vaše přání možná budou vyslyšena. Ve hře společně s vaším NPC společníkem budete bojovat o přežití, drancovat se svým autem, shánět benzín a součástky na auto.


Horizon Zero Dawn (PS4 only - konec roku 2016)


Horizon je nová značka od Guerilla Games, tvůrců úspěšné FPS série Killzone. Vypadá to, že je Killzone konečně přestalo bavit a rozhodli se zariskovat s novou značkou.
Má i poměrně originální příběh. V prvním traileru s gameplay ukázkou nám představili svět, který vypadá jako naše prehistorie. Lidi žijí v jeskyních a chodí oblékaní v kůžích ze zvířat která zabili. Ale moc dobře vědí, že před nimi tu byly jejich staří předkové, kteří stavěli velká města plná technologií. Ale předkové jsou pryč, nikdo neví proč a zůstali po nich jenom velcí robotí dinosauři.Mě se zápletka zdá poměrně originální, narážející na strunu teoretiků, spekulujících o stáří planety a stáří lidstva. Zajímavá myšlenka, že nejsme první vyspělá civilizace obývající tuto planetu je na trhu velmi neotřelá a možná i riskantní. Víme jak dopadl Assassins Creed se svým příběhem z budoucnosti, který se fanouškům moc nelíbil (já k nim nepatřím). Horizon by měl disponovat otevřeným světem, rozděleným podobně jako v Dragon Age Inquisition na jednotlivé oblasti, mezi kterými můžete volně přecházet. Svět vypadá poměrně nebezpečně, já osobně bych s lukem proti robotickému T-rexovi jít nechtěl. Ale dívka která je hlavní postavou se očividně nebojí.
V tomto případě je pro mně zatím hrozně brzy vypouštět jakékoliv odhady jak hra dopadne. Pracuje na ní zkušené studio, audiovizuál vypadá slibně a zápletka taky. Podařilo se jim zaujmout moji pozornost, teď ještě aby si ji udrželi a vše dopadlo tak jak má.Share on Google Plus

About Docik

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ George Raymond Richard Martin.
  Blogger Comment

4 komentářů:

 1. Nebylo by tam taky něco pro holky? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těžko říct :D Já jsem vybral opravdu jenom moje preferované hry, bylo tam toho mnohem víc, ale že by nějaké hry byly vyloženě vytvořené pro holky, to nevím.
   Uncharted se ti určitě bude líbit ať jsi holka nebo kluk, je to v tomhle ohledu hodně jako Indiana Jones. A je to zároveň výborná hra, která se dá hrát stylem, že jeden hraje a druhý na to kouká jak na film.

   Vymazat
  2. Tak takhle to mám skoro u všech her co teďka Lukáš hraje (Bloodbourne, Batman, Watch Dogs) a když ještě hrál na PS3, tak mě bavilo koukat na Assassins Creed Black Flag :)

   Vymazat
  3. Tak to doporučuji pouvažovat o remasteru prvních třech dílů Uncharted, hozených do slušivého kabátku hodného PS4 a nachystat se na 4. díl.
   Dle mně nebudete ani jeden zklamaní. http://www.gameleader.cz/ps4-playstation-4-hry/2570/uncharted-the-nathan-drake-collection.html?a_aid=4588

   Vymazat